زبانی که معاملات را تغییر می‌دهد: چگونه کلمات می‌توانند بازدهی یک تریدر را متحول کنند؟

زبانی که معاملات را تغییر می‌دهد: چگونه کلمات می‌توانند بازدهی یک تریدر را متحول کنند؟
زبانی که معاملات را تغییر می‌دهد

چگونه کلمات می‌توانند بازدهی یک تریدر را متحول کنند؟

اینکه چگونه در مورد معاملات خود صحبت می کنید یا فکر می کنید می تواند نشان دهد که چگونه معامله خود را مدیریت می کنید و زبان شما حتی می تواند اطلاعاتی را در مورد اینکه آیا در آستانه انجام یک تصمیم معاملاتی اشتباه قبل از اینکه واقعا آن را انجام دهید هستید، ارائه دهد. حتی ممکن است از تاثیر تفکرتان بر تصمیمات معاملاتی خود آگاه نباشید، اما پس از مطالعه مقاله زیر، متوجه خواهید شد که چرا تجزیه و تحلیل فرآیند فکری خود در تصمیمات معاملاتی بسیار مهم است.

می‌توانست، می‌بایست و باید

مثال شماره 1: من باید ریسک بیشتری روی این معامله برنده می کردم.

مثال شماره 2: اگر از اندیکاتور متفاوتی استفاده کرده بودم، می‌توانستم از ضرر در معامله جلوگیری کنم.

می‌بایست، می‌توانست و باید، عباراتی هستند که فرصت‌ها یا حقایقی از دست رفته را توصیف می‌کنند که شما فقط با استفاده از نگاه به گذشته یا پیشگویی می‌توانستید آن‌ها را بدانید. هنگامی که معامله گران از چنین کلماتی استفاده می کنند، احتمالا استراتژی معاملاتی خود را بر اساس هر ترید تغییر می دهند. اگر تنظیم اندیکاتور دیگری را امتحان کنید و ناگهان دیدید که می‌توانستید از معامله با ضرر جلوگیری کنید، به احتمال زیاد دفعه بعد از تنظیم جدید استفاده می‌کنید، اگرچه آن را به طور کامل آزمایش نکرده‌اید. با این حال، این واقعیت که شما ‌توانستید با یک تعدیل تصادفی از یک معامله بازنده جلوگیری کنید، ممکن است فقط یک تصادف محض بوده باشد.

نکته: از نگاه به گذشته برای تغییر استراتژی معاملاتی خود استفاده نکنید. مدتی به روش معاملاتی خود پایبند باشید و سپس نحوه عملکرد آن را ارزیابی کنید.

خوشبختانه

مثال شماره 1: امیدوارم قیمت بسیار بالاتر برود. این یک سود بزرگ خواهد بود و می توانم با این پول چیزهای خوبی بخرم.

مثال شماره 2: امیدواریم این بار دیگر ضرر نکنم. الان واقعا به یک پوزیشن برنده نیاز دارم.

امید کلمه ای است که نشان می دهد شما به استراتژی معاملاتی خود اعتماد ندارید. علاوه بر این، اگر به نتیجه خاصی امیدوار باشید، می‌تواند نشاندهنده این باشد که قوانین معاملاتی خود را نقض کرده‌اید و در شرایط عادی، انتظار دارید معامله بازنده باشد. دلیل دیگری که باعث می‌شود معامله‌گران به برد امیدوار باشند، زمانی است که از ریسک زیادی استفاده کرده‌اند و معامله بازنده به معنای زیان قابل توجهی برای حساب آنها است.

نکته: اگر متوجه شدید که به نتیجه خاصی امیدوار هستید، کار اشتباهی انجام داده اید. پوزیشن خود را فورا ببندید، تمرکز خود را دوباره به دست آورید و به برنامه معاملاتی‌تان برگردید.

خواهد، خواهم …

مثال شماره 1: قیمت بالاتر خواهد رفت. این معامله بسیار خوب به نظر می رسد. من خیلی خوب می دانم که سود خواهم کرد.

مثال شماره 2: این فقط یک اصلاح کوچک است. زیر 100 دلار نخواهد رفت. خیلی صعودی به نظر می رسد.

به عنوان یک معامله‌گر وقتی از کلمه “خواسته” استفاده می‌کنید، نشان می دهد که در مورد آنچه قرار است اتفاق بیفتد بسیار مطمئن هستید. معامله‌گرانی که فکر می‌کنند «می‌دانند» چه کاری انجام می‌دهند، احتمال کمتری دارد که متوجه یک معامله زیان‌ده شوند و بنابراین، به احتمال زیاد بیشتر در معامله‌شان به شکلی منفی دخالت می‌کنند، مانند: افزایش سفارش‌های توقف ضرر، ادامه معامله زیان‌ده یا حذف کامل دستور توقف ضرر.

نکته: بپذیرید که هرگز نخواهید فهمید که قرار است دقیقا چه اتفاقی بیفتد. به عنوان یک معامله گر، مسئولیت شما این است که در محدوده استراتژی معاملاتی خود عمل کنید و قوانین خود را به شکل سختگیرانه دنبال کنید.

هرگز و همیشه

مثال شماره 1: قیمت هرگز نمی تواند از این سطح حمایتی کمتر شود.

مثال شماره 2: وقتی این کار را انجام می دهد، قیمت همیشه بالاتر می رود. من قبلا آن را دیده بودم و همیشه بالاتر می رود.

هرگز و همیشه کلماتی نیستند که نشانگر یک ذهنیت ثابت باشند. مشابه کلمه “خواسته”، معامله گرانی که فکر می کنند قیمت همیشه به روش خاصی رفتار می کند، یا معتقدند که قیمت “هرگز” کاری انجام نمی دهد، بیش از حد به معاملات خود وابسته هستند و نمی توانند به طور عینی قضاوت کنند. به عنوان یک معامله گر، مهم است که ذهنی باز داشته باشید و بپذیرید که هر چیزی ممکن است رخ دهد. اگر براساس یک ذهنیت ثابت عمل کنید، احتمال اینکه شکست را بپذیرید یا سیگنال‌های هشداردهنده‌ای که می‌تواند نشان‌دهنده خروج بهتر از معامله‌تان باشد را ‌نبینید، کمتر است.

نکته: هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد و شما هرگز نمی دانید قیمت بعدی چند خواهد بود. قوانین خود را دنبال کنید و به آنچه در نمودارهای خود می بینید واکنش نشان دهید. شما نمی توانید از بازار پیشی بگیرید.

نتیجه گیری: مراقب زبان و صحبت های خود باشید

با تجزیه و تحلیل افکار و زبان خود، ممکن است بتوانید اشتباهات معاملاتی را که قرار است مرتکب شوید، تشخیص دهید. اعمال شما فقط تجلی افکار شماست. بنابراین بسیار مهم است که از نحوه شکل گیری نظرات خود در مورد معاملات آگاه باشید.