ترید با اطمینان چگونه است؟

ترید با اطمینان
ترید با اطمینان

ترید می‌تواند سودآور، بدون دردسر و ساده باشد و نیازی به استرس زیادی نداشته باشد. اما بیشتر معامله‌گران واقعیت بسیار متفاوتی را تجربه می‌کنند و دائما در یک حالت روحی قرار می‌گیرند که از نظر احساسی سعی می‌کنند معاملاتشان تماما سودده باشند. البته که چنین وضعیت روحی منجر به فرسودگی ذهنی و ناامیدی زیادی می‌شود، زیرا در واقعیت ترید اینگونه نیست.

ترید با اطمینان – معاملات را به دست بگیرید!

تعدادی از معامله‌گران اغلب در شبکه های اجتماعی می گویند که اعتماد به نفس کافی ندارند و نمی‌دانند چگونه به بازار نزدیک شوند، زیرا هر چقدر هم که تلاش می‌کنند، باز نتایج آنها خوب نیست. عبارت کلیدی در اینجا “سخت تلاش کردن” است. اینگونه نیست که آماتورها در مقایسه با حرفه‌ای‌ها زمان کمتری را در مقابل نمودارهای خود صرف کنند بلکه اغلب، آماتورها حتی زمان زیادی را صرف صفحه نمایش غیرمولد و بی کیفیت می‌کنند (بخوانید: هدر می دهند). آماتورها همیشه سعی می کنند معاملات خود را به سود تبدیل کنند و معتقدند که هر چه بیشتر این کار را انجام دهند، شانس آنها بیشتر است. سپس بهانه‌هایی برای ورود زودهنگام، افزایش و کاهش مداوم حجم، تغییر اندیکاتورها در تلاش برای پیشی گرفتن از بازارها و رفتن به بازه‌های زمانی پایین‌تر برای دستیابی به وضعیتی بهتر برای خود پیدا می‌کنند.  این یک رویکرد واقعا طاقت فرسا است زیرا چنین معامله گرانی سعی می کنند آنچه را که معامله‌گر هیچ کنترلی روی آن ندارد کنترل کنند: قیمت!

این کاملا خارج از کنترل شما است که قیمت چه کاری انجام می دهد، کجا می رود و با چه سرعتی حرکت می کند. این رویکرد آماتور مانند شناگری است که در طول مسابقه دائما به چپ و راست نگاه می کند و در مورد حریفان خود وسواس دارد در حالی که ثانیه های مهم را از دست می دهد زیرا حواسش پرت است. در عین حال، هر چقدر هم که شناگر روی حریفان خود تمرکز کند، سرعت رقبا کم نمی‌شود.  در طول مسابقه، شناگر باید روی چیزی که روی آن کنترل کامل دارد تمرکز کند: تکنیک و سرعت خود. اینها تنها چیزهایی هستند که واقعا می توانند در آن لحظه تفاوت ایجاد کنند.

در زمینه معاملات، زمانی که معامله در جریان است، به این معنی است که یک معامله گر بر روی آنچه کنترل دارد تمرکز می کند: ورود خود، قرار دادن سفارش خود، نحوه اعمال قوانین و مدیریت شخصی. هر چیز دیگری فقط نویز و تأثیرات بالاتر است.

در هر زمان، هر چیزی ممکن است در بازار اتفاق بیفتد و فقط به رفتار منظم قیمت محدود نمی شود. یک بانک مرکزی یا یک دولت می تواند یک اعلامیه غیرمنتظره بدهد یا یک اتفاق ژئوپلیتیکی می تواند بازار را به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهد. به عنوان یک معامله گر، وظیفه شما پیشی گرفتن از بازارها نیست و لازم نیست پیش بینی کنید که در آینده چه اتفاقی می افتد. یک معامله گر امکانات بی پایانی دارد و آنچه که کنترل کامل بر آن دارد وضعیت روحی اوست.

معامله گران چه چیزهایی را می توانند کنترل کنند

  • اینکه چه هنگام وارد پوزیشن معاملاتی خود شوند

بیایید با بزرگترین مزیت یک معامله گر شروع کنیم. شما هستید که تصمیم می گیرید چه زمانی وارد بازار شوید و چه زمانی کنار بکشید. مثلا اگر آنچه را که در نمودارهای خود می بینید دوست ندارید، هیچ کاری انجام نمی دهید. بنابراین، تنها در صورتی که مطمئن باشید وارد معامله می شوید.

معامله گران آماتور این اشتباه را مرتکب می شوند که معتقدند باید همیشه در بازار باشند. شما فقط به چند معامله خوب در هر ماه نیاز دارید تا به پیش بروید. زندگی کنید تا روزی دیگر معامله ای دیگر کنید. هرچه بیشتر درک کنید که مجبور نیستید معامله کنید، عملکرد شما بهتر خواهد بود.

  • اینکه چه زمانی از ترید خود خارج شوند

و این دومین مزیت بزرگ برای شما به عنوان یک معامله گر است. هنگامی که در یک معامله هستید، گیر نمی افتید تا قربانی هر کاری که بازار می خواهد با شما انجام دهد بشوید. در هر نقطه از زمان، می توانید دکمه را فشار دهید و بیرون بیایید. اگر می بینید که قیمت به سمت دستور توقف ضرر شما می رود، فقط ناظر نباشید، بلکه اقدام کنید و معامله را به صورت دستی ببندید تا ضرر را به حداقل برسانید، و وقتی در سود هستید، اما نشانه‌هایی می‌بینید که قیمت معکوس می‌شود، همه آن را از دست ندهید و از سود خود کسب درآمد کنید. اگرچه نمی‌توانید نتیجه یک معامله را کنترل کنید اما می توانید کنترل را در دست بگیرید، چراکه تأثیر زیادی در میزان برد و باخت و زمانی که می‌خواهید معامله به پایان برسد دارید.

  • سلاح های خود را انتخاب کنند

هر معامله گری متفاوت است و بنابراین باید ابزارهایی را پیدا کنید که به طور طبیعی برای شما مناسب هستند. در حالی که برخی معامله‌گران ترجیح می‌دهند از اندیکاتورها برای تصمیم‌گیری در معاملات استفاده کنند، برخی ترجیح می‌دهند که اقدام به معامله با قیمت خالص کنند و گروه سوم از ترکیبی از هر دو استفاده می‌کنند. اما این موضوع همینجا تمام نمی‌شود. همچنین می توانید از بین ابزارهای مختلف انتخاب کنید. اندیکاتورهای مختلف، نوسانگرها یا مومنتوم، ابزارهایی مانند میانگین متحرک یا فیبوناچی، آنالیز کندل استیک یا حمایت و مقاومت تنها برخی از ابزارهایی هستند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. در حالی که برخی از معامله گران فکر می کنند که تایم فریم های پایین تر بسیار نویزی و گیج کننده هستند، معامله گران دیگر این نمودارهای سریع را ترجیح می دهند. شما می توانید افق سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید و تصمیمات معاملاتی را کاملا خودتان تعیین کنید. هیچ دلیلی وجود ندارد که یک معامله گر بر اساس روش معاملاتی معامله کند که منطبق با شخصیت او نیست.

  • چقدر آماده هستید؟ آیا سزاوار موفقیتید؟

ترس از شکست یک مساله بزرگ برای بسیاری از معامله گران در حال مبارزه است. به طور عینی از خود بپرسید: آیا معاملات فعلی شما به گونه ای تنظیم شده اند که احتمال موفقیت داشته باشند؟ احتمالا بسیاری از معامله‌گران مجبور خواهند بود به این سؤال با نه پاسخ دهند، زیرا جدیت لازم و کافی را در معامله خود ندارند. آنها به ترید مانند یک سرگرمی نگاه می کنند و فقط امیدوارند که به نحوی خوش شانس باشند. اما برای درک سیستم خود وقت نمی گذارند، معاملات خود را از قبل برنامه ریزی نمی کنند، معاملات ژورنالی را منتشر نمی کنند، معاملات را بررسی نمی کنند و روی خودشان کار نمی کنند. واضح است که موفقیت با چنین رویکردی امکان پذیر نیست.

اعتماد به نفس از دانستن این موضوع به دست می آید که وقتی کاری برایتان مهم بود همه چیز خود را برایش دادید. در شنا، زمانی اعتماد به نفس وجود دارد که بدانید هر روز سخت کار کرده اید، تکنیک خود را بهبود بخشیده اید، رژیم غذایی خود را رعایت کرده اید، جلسات تمرینی خود را مرور کرده اید و مربی خوبی دارید. وقتی نوبت به مسابقه می رسد، شناگر می تواند بدون پشیمانی بگوید که مهم نیست چه اتفاقی می افتد، او همه وقت و انرژی خود را به آن اختصاص داده است.

خیلی از مردم کورکورانه در طول زندگی دچار لغزش می شوند بدون اینکه بدانند چرا نتایج آنها هرگز با انتظارات آنها مطابقت ندارد. بهبود در چنین محیطی غیرممکن می شود زیرا همیشه سعی می کنند نشانه ها را درست کنند و هیچگاه مشکلات خود را پیدا نکنند.

  • چگونه معامله خود را تفسیر کنند

به قول برایان تریسی “شما نمی توانید آنچه را که برای شما اتفاق می افتد کنترل کنید، اما می توانید نگرش خود را نسبت به آنچه برای شما اتفاق می افتد کنترل کنید.”. معامله انتقام جویانه و هیجان بیش از حد تنها دو دلیلی هستند که باعث می‌شوند معامله گران پول زیادی را از دست بدهند. احساسات و روانشناسی نقش مهمی در ترید، موفقیت یا شکست دارند، اما به خاطر داشته باشید که آنها در ذهن شما ایجاد می شوند و این شما هستید که آنها را خلق و کنترل می کنید.

ضرر، ضرر است. این امری اجتناب ناپذیر است، بخشی از بازی است و مهم نیست که چقدر به عنوان یک معامله گر خوب هستید، معاملات بی شماری را از دست خواهید داد. هر چه سخت تر برای مبارزه با ضرر تلاش کنید، در نهایت پول بیشتری از دست خواهید داد. در عوض، ضرر را بپذیرید، خوشحال باشید که ضرر بیشتری متحمل نشده اید و قدردان این واقعیت باشید که سرمایه ذهنی شما دوباره آزاد شده است. از سوی دیگر، هیچ دلیلی برای هیجان زده شدن در مورد معامله سودده وجود ندارد. معامله سودآور باید برای شما عادی باشد. بله، کسب درآمد عالی است و به همین دلیل است که همه ما در وهله اول در این بازی هستیم، اما یک معامله گر هرگز نباید بیش از حد هیجان زده شود. حرکت کنید، برنامه خود را دنبال کنید و به ترید به عنوان یک کسب و کار نگاه کنید.

نتیجه مهم: با بازارها نجنگید

با اینکه نمی توانید همه چیز را کنترل کنید، امابقیه جزییات دخیل در معاملات را می توانید کنترل کنید. تریدر، قربانی هر کاری که بازار می خواهد با او انجام دهد نیست، بلکه کسی است که در تمام مدت کنترل کامل را در دست دارد! هنگامی که یک معامله گر این واقعیت را بپذیرد، معاملات او دچار تغییر خواهند شد و می تواند با دیدی بازتر و بدون دردسر به معاملات خود بپردازد.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo

با کد تخفیف زیر میتوانید هر کدام از محصولات و دوره‌های آموزشی سایت را که خواستید یا همه را با ۱۰ درصد تخفیف خریداری کنید، از این شانس خود همین الان استفاده کنید و پس از کپی یا یادداشت کد پایین به فروشگاه محصولات بیایید یا اینجا کلیک کنید.

کد تخفیف زیر را عینا کپی و هنگام خرید اعمال کنید

salam10